חגיגות שחרור ירושלים ברחבה הדרומית בכותל

May 17, 2018

לאורך כל יום ירושלים פקדו את הרחבה הדרומית של הכותל המערבי מאות מתפללים וחוגגים.

בערב החג, מוצאי שבת, התקיימה תפילת ערבית חגיגית של יום ירושלים ברחבה הדרומית של הכותל המערבי, בהשתתפות עשרות מתפללים ומתפללות, ובהפרדה מלאה.

יעקב, שהשתתף בתפילה סיפר, "התחושה הייתה מרוממת מאוד, להיות שותפים דווקא ביום ירושלים בגאולה של חלק נוסף של הכותל המערבי זה דבר מיוחד מאוד, וכשזה מצטרף לשמחה הגדולה של היום - האווירה מיוחדת מאוד".

 

התפילה הערב הייתה המשך לתפילות שהתקיימו כבר במהלך השבת – "שבת ירושלים", בהשתתפות מאות מתפללים ומתפללות, שפקדו את הרחבה והצביעו ברגליים בדרישה לחבר את הרחבה הדרומית לזו המרכזית.

בתפילת שחרית השתתפו מאות מתפללים ששרו את ההלל, והודו לקב"ה על הניסים והנפלאות-על חזרתנו לירושלים!

כמו כן, במהלך כל שעות היום המשיכו מתפללים ומתפללות לפקוד את המקום לתפילה והודאה ובקדושה וטהרה כאשר במקום מוצבת מחיצה לטובת הבאים והבאות להתפלל.

כזכור, רק לאחרונה הודיעה הפרקליטות לבית המשפט שעמדתה היא שהתקנות לשמירה על המקומות הקדושים חלות על הכותל לכל אורכו, מפינתו הדרומית, ועל כן נכון לעכשיו הרבנות הראשית היא הבעלים והסמכות על גם על הרחבה הדרומית של הכותל.

בצלאל זיני, ראש המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל אמר "אנחנו שמחים לראות את מאות המתפללים בעשרות המניינים שכבר מגיעים למקום בצורה ספונטנית, הרחבה הדרומית של הכותל הופכת להיות מקום תפילה מקובל וקבוע, והגיע הזמן גם לשים בה מחיצה קבועה, ביום ירושלים הזה חוגגים את שחרור ירושלים ומחזקים את קדושת הכותל לכל אורכו".

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload