למעלה מ-1000 איש השתתפו בתפילת ראש חודש אייר בכותל המערבי

April 22, 2018

בעקבות הפרובוקציות של נשות הכותל בראש חודש אדר, בו נכנסו קומץ הנשים הקיצוניות למרכז עזרת הנשים, לפגוע בקדושת המקום ולחללו ולפגוע במתפללים ובמתפללות במקום, פרובוקציה שהצליחה בלי שהסדרנים והמשטרה ניסו למנוע אותה, הגיעו הבוקר מאות בנות ובנים לתפילת ראש חודש חגיגית ברחבה המרכזית של הכותל, מתוך כאב גדול על חילול המקום ובתביעה ובקריאה לשמור על קדושת המקום.

 

הנוכחות הרבה של הבנות, שקמו בשעת בוקר מוקדמת והגיעו לכותל מכל רחבי הארץ, מנעה מנשות הכותל להיכנס שוב למרכז עזרת הנשים, ואילצה את המשטרה לפעול לשמירה על הסדר במקום.

 

לאחר התפילה התקיים כינוס בסמוך לרחבה הדרומית של הכותל, בסימן 70 שנה למדינה, במעמד הרב הראשי הרב דוד לאו שליט"א. הרב קשר בדבריו בין גאולת מצרים, בה זכו ישראל בזכות שלא שינו את לשונם, לבין המשימה המוטלת עלינו היום, לשמור את התורה בארץ.  "יהודים במצרים עמדו ולא דיברו מצרית, הקפידו לשמר את לשון הקודש, היו גדורים, היו שמורים, וגם אחרי 210 שנים במצרים ניכר עליהם שהם בני אברהם יצחק ויעקב, כי הם שמרו על עצמם גם במה שלא היו חייבים, ולכן יכול הקב"ה להעלות אותם.

אתן זכיתן הבוקר, בשעת בוקר מוקדמת מאוד, לשמור על הזהות היהודית, להתפלל כמו שהתפללו אבותינו במשך שנות דור.  זכינו לדור שהקב"ה השיב אותנו לארץ חמדת אבות.

דווקא דור שזיכה אותנו בורא עולם לשוב לארצנו ולהקים את מדינתנו, דווקא אנחנו מחויבים עוד יותר לשמור על הקודש, בקדושה ובטהרה. בדרך שהקב"ה יראה איך אנחנו שומרים וכך יזכה אותנו". בסיום דבריו בירך הרב "כולנו בתפילה אחת, כשם שזכינו עד הנה, עכשיו הגיע השעה שנתפלל ונייחל ובמהרה יקוים ובנה לנו את בית הבחירה".

 

צפו בדבריו של הרב הראשי לאו בכנס:

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload